Okresní kolo soutěže ZUŠ ve Voticích

Žáci ZUŠ Vlašim soutěžili

Dne 7. a 8. února 2023 se konala okresní soutěž ZUŠ. Vyhlašovatelem soutěže bylo MŠMT. Pořadatelem okresního kola soutěže se stala Základní umělecká škola Votice.

V hudebním oboru se soutěžilo ve hře na tyto nástroje:

• Hra na elektronické klávesové nástroje
  • Hra na akordeon
  • Komorní hra s převahou dechových nástrojů
  • Komorní hra s převahou smyčcových nástrojů
  • Soutěžní přehlídka ve sborovém zpěvu
  • Skladatelská soutěž

Své dovednosti předvedli žáci ze Základních uměleckých škol z Benešova, Čerčan, Votic  a Vlašimi. Výkony soutěžících hodnotily odborné poroty, které byly složeny z pedagogů z již zmíněných škol.

Ze třídy paní učitelky Zdeňky Limberské získalo 1.místo trio příčných fléten ve složení Terezie Šmídlová, Šárka Trochtová, Lucie Davisová.

Pro třídu pana učitele Odřeje Boháčka vysoutěžilo 1. místo klarinetové trio ve složení Tomáš Vošický, Michelle Spring, Veronika Rumlová.

Ve hře na akordeon zvítězila Eliška Škarydová ze třídy pana učitele Jiřího Neužila a získala i postup do krajského kola soutěže, které se bude konat 23.3.2023 v Pečkách. Budeme držet palce.

Výkony všech soutěžících byly na velmi dobré úrovni a právem za to patří všem soutěžícím blahopřání a poděkování. Velké poděkování patří také všem pedagogům, kteří své žáky na soutěžní klání pečlivě připravovali.

Luboš Průša, ZUŠ Vlašim