Žáci ZUŠ sbírali ocenění na soutěžních přehlídkách

Jakmile odstartoval rok 2024, začaly v naší ZUŠ vrcholit přípravy na rozmanitá soutěžní klání. První takovou událostí byla okresní soutěžní přehlídka žáků základních uměleckých škol v hudebním a literárně-dramatickém oboru, kterou vyhlašuje Umělecká rada ZUŠ ČR s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Okresní kolo zmiňované přehlídky se konalo 20. a 21. února. Žáky hudebního oboru hostila ZUŠ Čerčany a žáci literárně-dramatického oboru se vydali do ZUŠ Benešov. Obě výpravy si přivezly nejen významná ocenění, ale i dávku inspirace a v některých případech nová přátelství.
Hudební obor bodoval nejen v soutěži smyčcových nástrojů, kde si 1. místo vyhrála houslistka Tereza Slavíková ze třídy Jitky Mosesové, ale také ve hře na klavír. Klavíristce Anně Dvořákové přinesl její výkon 1. místo s postupem do krajského kola a Gabriela Hubková obsadila 3. příčku. Obě děvčata na soutěž připravovala Natali Sova.
Soutěžní přehlídka literárně-dramatického oboru byla letos zaměřena na přednes a dramatický výstup a naši školu reprezentovalo pět sólových recitátorů ze třídy Kateřiny Dudové. Zlaté pásmo s postupem do krajského kola si kvalitou mluveného slova vybojovali Dan Kohout a Iva Pavelková. Nepostupové zlaté pásmo vyrecitovali Jan Klečka a Petronela Kolmanová a bronzové pásmo Anna Kletečková. Žákům i učitelům děkujeme za poctivou přípravu a reprezentaci školy, oceněným blahopřejeme k úspěchu, držíme jim palce do dalších kol a všem bez výjimky přejeme neutuchající tvůrčí múzu!

Za ZUŠ Vlašim Kateřina Dudová