Soutěž ZUŠ ve školním roce 2021/2022

Dne 8. 2. 2022 se ve Voticích uskutečnilo okresní kolo soutěže základních uměleckých škol vyhlášené MŠMT. Do Votic se sjeli žáci ze čtyř ZUŠ v okrese Benešov, tj. Benešov, Čerčany, Votice a Vlašim. Soutěžilo se ve hře na dechové nástroje a v sólovém zpěvu. Celkově se zúčastnilo ve hře na dechové nástroje celkem 33 žáků (ze ZUŠ Vlašim 6 žáků) a v sólovém zpěvu 30 zpěváků (za ZUŠ Vlašim 1 žák).
Přestože delegace ZUŠ Vlašim byla nejmenší ze všech čtyř škol, její žáci měli obrovský úspěch. Z celkového počtu sedmi soutěžících získalo 1. cenu s postupem do krajského kola šest studentů. Dále byla udělena jedna 2. cena. Aby toho úspěchu nebylo málo, vyhráli naši studenti i absolutního vítěze v obou oborech. Za dechové nástroje se absolutní vítězkou stala Klára Fučíková a za zpěváky si titul absolutního vítěze odvezl Filip Gregor.
Krajská kola se uskuteční v březnu (sólový zpěv) v ZUŠ Benátky nad Jizerou a v dubnu (dechové nástroje) v ZUŠ Kolín. Všem postupujícím přejeme hodně úspěchů!

Umístění žáků:
Hra na zobcovou flétnu:
Zuzana Jíšová (20 bodů – 2.cena)
Veronika Smutná (22,2 bodů – 1. cena s postupem)
Hra na příčnou flétnu:
Terezie Šmídlová (21,4 bodů – 1. cena s postupem)
Klára Fučíková (24,2 bodů – 1. cena s postupem)
Hra na saxofon:
Jan Hanzal (22 bodů – 1. cena s postupem)
Vojtěch Dán (23,8 bodů – 1. cena s postupem)
Sólový zpěv:
Filip Gregor (24 bodů – 1. cena s postupem)